Fransız kazı özellikleri

  • Yazar

Fransız kazı kaç adet yumurtlar Fransız kazı kaç kilo olur Fransız kazı kaç ayda kesime gelir Fransız kazı özellikleri nelerdir Fransız kazı gurk olurmu Fransız kazı kuluçkaya yatar mı ?

Fransız kazı özellikleri
Merhaba Sitemizde kaz yetiştiriciliği hakkında bir çok yazı paylaştık civciv bakımından gelişim sürecine dek neler yapılacağı nasıl bir yol izleneceği gibi , ayrıca damızlık seçimi damızlık bakımı yumurta dönemi damızlık bakımı kazlarda yumurta sayısını arttırma , yumurtada tohum oranını arttırma gibi ve daha bir çok konu hakkında siz takipçiler ve okuyucular ile paylaşmak üzere bir çok yazı kaleme aldık. Bir çok ırkın civcivlikten 2 yaş dönemine kadar veriminden avantaj ve dezavantajlarına dair açıklamalar yaptık bu yazımızda da Fransız kazı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.
İlk olarak kökeninden bahsedelim isminden de bilindiği üzre menşei Fransa asıl adı France hewy yanı büyük Fransız yada Dev Fransız anlamına geliyor. Türkiyede Fransız g35 ve g36 olarak dilimize yerleşti. G35 olarak bildiğimiz Fransız g35 beyaz renkli olanı Diğer bir çok ticari ırk gibi beyaz tüy rengi baskın mavi renk göz rengi dik gövde yapısı kalın ayaklar uzun gaga düze yakın kafa yapısı mevcut. Diğer ticari beyaz ırklar ile karıştırılması çok mümkün hatta Türkiyede tüm beyaz ticari ırkları yanyana koysanız ayıracak kaz yetiştirici sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bu ırkın Türkiye serüveni 2017 yılında Türkiyeye getirilen damızlıklar ile başladı. Türkiyede o yıllarda kazcılığa rabet oldukça yüksek idi , asya ırklarının verim ve kilo düşüklüğü bunun yanında da hızlı üreme fazla yumurta sayısı kaz popilasyonunu negatif etkiye doğru götürüyordu. Ticari ırklar bu ivmenin düze çıkması için gerekliydi ve Türkiyeye getirildiler. Atası olarak bilinen ırklar Dewlap toulouse kazı (g36 çeşidi için çok ön planda buna yazının devamında deyineceğiz) g35 olan için ise Emden kazı diyebiliriz. 
Fransız kazı özellikleri
Bu kaz ırkını 3 yıldan fazladır bakan üreten yetiştiren ve üzerinde çeşitli araştırma geliştirmeler yürüten , bir çok deneme yanılma ile bir çok sonuç elde eden biri olarak elimden geldiğince bunları sizlere aktarmaya çalışacağım. İlk olarak gelişim hızından bahsedeyim dört ay beş ay aralığında gelişimini tamamlayan ve kesime hazır hale gelen bir ırk bunu eminlikle söyleyebilirim. 35 günün sonunda 3.5 kg olan civcivlerimiz oldu , tabi bu sürü genel ortalaması değildi 35 gün için 1 ila 35 gün aralığında yem miktarı kademeli artırılarak ve bunun yanında 20. günden sonra yaylım uygulanarak yem tüketimi 5 kg civciv yemi diyebilirim. bu tüketim ve mera yaylımı sonunda sürü ortalaması 1.9/2.4 kg aralığında oldu. Bu ırkın civcivlerinde 12. günün sonunda diğer ırklara göre gelişimde gözle görülür fazlalık olduğunu gördük. 35 günlük çin kazı civcivi yem tüketim miktarı 4 kg 35 günlük linda ırkı yem tüketimi 3.8 kg oldu Çin kazında canlı ağırlık 800 gr / 1.1 kg ken Linda ırkında bu oran 800 gr /1.3 kg dı.  Yani 35 günün sonunda sadece 1 kg fazla yem tüketimi ile civciv başına linda ve çin kazına kıyas ile 1 kg dan fazla canlı ağırlık verimi alındı , buda bize yemden yararlanması çok iyi bir ırk olduğunu göstermekte. 5 aylık süre zarfında hem kendi çiftliğimizde hem müşterilerimize gönderim sonrası takiplerimiz sonucu 5 ayın sonunda civciv başı toplam yem tüketim miktarı 25 kg ile 50 kg arası değişen üretim ve besi yerlerinde tüm kazların 6 kg ve üzeri canlı ağırlığa ulaştığı gözlemlendi.
Üstteki değişen yem miktarları anız ve nadas faydalanamsı yüksek olan yerlerde 25 kg sadece otlatma sonrası yem tüketim miktarı 50 kg civarlarında olduğu görüldü. Tabi mevsiminde bu takipte payı büyüktü son bahar aylarında kazlar hızlı kilo alıyor son bahar giriş aylarında biçimi biten arpa buğday tarlalarına salım sonrası sezonu kaz başına 20 kg kaba yem ile bitirip canlı ağırlıkta 7 kg bulan besici müşterilerimizde oldu. Dez avantajı olarak ortaya koyacağımız özelliği civciv iken cinsiyet ayrımı sürecinde sırt tüy renkleri ile ayrım % 100 olmamaktadır. Fransız g35 kazının Fransız g36 kazına göre et tutması bir tık daha iyi diyebiliriz. Ayrıca G36 çeşidinin tüy yapısı daha sık ve g35 çeşidine göre %30 daha fazla buda g36 nın daha cüsseli görünmesini sağlasada yolum zamanı işleri biraz zorlaştırmaktadır.
Fransız kazı yumurta dönemi
Fransız kazlarında ara dönem yumurta özelliği oldukça yüksek , tabi bu ara dönem yumurta zamanına çok dikkat edilmeli tüm kazlar gibi erken tüy düzümüne girme durumunda asıl yumurta sezonu olan bahar aylarında size bazı handikaplar oluşturabilir. Bu sebep ile ara sezon eylül ekim kasım dönemlerinde yumurtaya başlayan fransız kazlarına bol miktarda yeşilden faydalanma şart su bazlı taze ot tüketimi şart yoksa tüy düzümü kaçınılmaz olmakta , tabi birde yumurta sayısını artırmak için çok uğraşmamakta fayda var , bu dönem için dişi başına 10 yumurta çok ideal , bu sayının üstüne çıktığının her yumurta sayısı asıl bahar sezonun da alacağınız yumurta sayısını azaltmakta ve hayvanı gereğinden fazla yıpratmaktadır.  Bu ırkın 4.5 aylık iken klavuzdan başladığı yumurta sayısı ( ara sezon) eylül ekim kasım aylarında İlk yüklemede %35 toğum %35 çıkım aldık ikinci hafta yüklemede %50 tohum %45 çıkım aldık üçüncü yüklemede %60 tohum %50 çıkım aldık  dördüncü yüklemede %75 tohum %55 çıkım aldık. ve ara sezonu kapattık toplamda bu 4 haftalık süreçte 400 kadar yumurta bu çalışmamıza dahil edildi yani toplam 400 adet yumurta kullanıldı. aynı kazlar bahar sezonunda normal yumurta başlangıcını 15 gün gecikme ile başladılar ve dişi başı 30 yumurta alındı. İnternette herkezin kendi elindeki ırkı parlatmaya çalışıp olmadık oranlar ve rakamlar verdiği bu dönemde sizler ile yaşadığımız bu tecrübeyi olduğu gibi paylaştık. Bize kalırsa klavuz diye adledilen ve diğer bir çok ırktan alındığında direk çöp olan bu yumurtalar son bahar döneminde 4.5 aylık olan fransızlardan alındığında verime bu oranlar ile dönüştürülmesi iyi bir oran. çıkan civcivlerin takibi yapıldığında gelişim geriliği gelişim bozukluğu gözlenmedi.
Fransız kazı özellikleri
Bu kaz ırkı ile ilgili tabiri yerinde ise kitabında yazan şudur. Bu kaz yıllık 45/55 arası yumurta verir. Yumurtada tohum oranı %85 tir Yumurtadan çıkım hızı %80 dir. Canlı ağırlık 4 ayda 5.5 kg 6.5 kg arasıdır. Bu oranlar mera faydalanamsı yüksek olmayan ve kesim için belli sezonları olmayan besi için mevsimi çok göz önünde bulundurmayan avrupa için. Bu ırkın Türkiyeye gelişinde bu oranların üzerine çıkacağımızı biliyorduk , bizim mevsimsel besi anlayışımız 4 aylık kesim sürecini 5 aya hatta bazı dönemlerde ki civcivlerde 6 aya zorlamaktadır. buda bu kazın 6.5 kg ların üzerine çıkmasına neden olmakta tabi burda taze ot yaylımı nadan faydalanması da göz önünde bulundurulmalı.  Ben kendim Van da kendi sattığım civcivlerin 5.5 ayın sonunda doğal yaylım ve buğday ile 11.5 kg olan fransız kazı gördüm. Fakat çıkıp sadece bir kaç kazı baz alıp bu kaz 11.5 kg oluyor diyemem demem. Fakat sürü ortalaması 7 kg civarları diyebirim. 
Fransız kazı civcivi 
Bu kısımdan sonrası biraz pazarlama ile ilgili Elazığ Van Bursa Ankarada üretim ortaklarımız ve üretim çiftliklerimiz mevcut. Bu çiftliklerimize gelip yerinde kazlarımızı görebilir ayrıca kaz yetiştiriciliği ile ilgili deneyimlerimizden faydalana bilirsiniz. Civciv üretiminde iki önemli krtiter vardır Doğal seleksiyon ve genetik bağ koparma. Kısaca bunlardan bahsedeyim doğal seleksiyon şudur = damızlık adaylarınız için belli kriterler koyarsınız görünüş ırk özellikleri ve kilo gibi , bu özelliklerin altında kalan kazları kesersiniz buda size sağlıklı civcivler üretmenizi sağlar. Örneğin bu krtiteri uygulamayan biri ile uygulayan biri hakkında kısa bir örnekleme yapalım müsadenizle Ahmet adlı üretici doğal seleksiyon filan ben bilmem 3kg olan dişiden aldığım yumurtayıda makineye atarım 2 kg olan hastalıklı dişiden aldığım yumurtayıda makineye atarım civciv çıkarırım dedi , Mehmet adlı üretici ise bir kriter koydu 5 kg altında kalan tüm dişileri kesti , kanat düşüklüğü ve ince bacak rahatsızlığı gibi belirtileri olan hayvanları kesti. Ahmet çıkardığı 100 dişiden 5000adet civciv aldı ve adet fiyatı 40 tl den sattı. Mehmet ise 100 adet dişisinde bazı özelliklere uymayan 20 dişi kazını kesti 80 adet dişisi kaldı ve bunlardan toplamda 4000 adet civciv aldı ve 50 tl den satışa çıkardı. Şimdi ucuz diye 40 tl olandan gidip 100 civciv aldınız yani ahmet adlı yetiştiriciden. sonrada mehmeti duydunuz 100 adette ondan aldınız adet fiyatı 50 tl den. Bu civcivleri aynı yerde aynı yem aynı su ile baktınız. 5 ay sonunda sürünüzün 100 adet kazı diğer yüz adet kazdan gözle görülür şekilde ayrı olacak kilosu diğerine oran ile %30 daha az , bir çok kazda düşük kanat melek kanat ince bacak rahatsızlığı olucak diğer 100 adette ise bu belirtiler olmayacak yada çok az olacak. yani kar yaptığınızı sandığınız o 10 tl size belkide daha pahalıya patlayacak. Hele birde o kazları damızlık bırakırsanız üretim esnasında dağlar gibi farklar olduğunu göreceksiniz.
Fransız g35 g36 kazı
Diğer bir husus yukarıda bahsettiğim genetik bağı ayırma yani koparma işlemi , tüm canlılarda aynı genetik üzerinden üremeler olduğunda o canlının ileriki nesillerinde verim düşüklüğü gözlenir. Bu oran küçük be büyük başta her bir alt nesile %20 yansırken kanatlıda bu oran bazı durumlarda %40 verim düşüklüğüne sebebiyet verir.  İşte Fransız kazının en iyi özelliği bu , bu işlemi yapmanıza gerek yok zaten hali hazırda bu ırkı üretip piyasaya sirenler kaz üretiminde ve kaz yetiştiriciliğinde en büyük kayıp ve handikapın bu olduğunu görüp özellikle birbiri ile beraber bakıldığında ve ürediğinde kırma olmayan ve fakat otomatikmen genetik koparma yani genetik ayırma olan bu iki ayrı çeşit ama aynı ırkı yani g35 ve g36 yı beraber piyasaya sürmüşler. Tüm üreticiler bu ırkı karışık bakmalılar böylelikle genetik ayırma otomatikmen oluyor. g35 ve g36 eşleşmesi sonucu çıkan yavruların %85 i ana yada babaya %100 benziyor geri kalan %15 lik kısmın  bir bölümü mavi parçalı ve ala renkli kaz oluyor ve bu kazlarında yumurta takibini yapmış biri olarak şunu söyleye bilirim ki yumurta sayıları g35 ve g36 ile aynı hatta cüsseleri kırılmadan , aynı ırk ile kırılmadan dolayı daha cüsseli oluyor. diğer fransız kazı üreticileride bu konuda tecrübe ettiler ise bana altta yorum bölümünde bu konu hakkında sonuçlarından bahsedebilirler.
Fransız kazı yada Fransız kazı civcivi sahiplenmek istiyorsanız bizlere ulaşınız ırk garantili , yıl boyu ücretsiz veterinerlik desteği yıl boyu ücretsiz teknik destek ve belli sayı ve kota içinde verdiğimiz civciv sayısı kadar kazı ilk yıl yeni girişimciler için geri alım garantili kampanyalı saışlarımızdan faydalanabilirsiniz.
İletişim = 0531 366 91 18

 

Kaz nasıl yetiştirilir?

1. Kaz yağlı şeylerden yasaklanmıştır Taze ve hassas yeşil ve yeşil yemi yıkayıp kesin ve 10-15 gün ezilmiş pirinçle karıştırın.

2. Gündüz 3-4 kez ve gece 1-2 kez besleyin ve temiz içme suyu sağlayın.

3. 15 gün sonra, tüm yeşil malzemeleri besleyebilir ve akşam kepek, kepek ve az miktarda un gibi ince malzemeleri tamamlayabilirsiniz.

4. Ilıman bir iklimde, kabuklar dışarı çıktıktan 3 ila 5 gün sonra yakındaki bir merada stoklanabilir, ihale otu yiyebilir, beslenmeyi azaltabilir ve güneşin 10'dan fazla alabileceği suda yıkanmak için kaz yavrularını çıkarabilirsiniz. Dakika, 15-20 gün sonra, özgürce gitmesine izin verebilirsiniz.

5. Soğuk su alanları, derin su, durgun su hendekleri ve çamur alanları serbest bırakılmaya uygun değildir.

6, 40 gün önce, Kaz yavruları yağmurdan sakının, geceleri kazıkları önleyin ve kulübeyi kuru ve temiz tutmak için kulübeleri değiştirin.

7, 60 günlük goslings, özellikle serbest bırakmak, genellikle artık kepek, kepek beslemek. Sıcaksa, aşırı ısınmayı önlemek için ince bir kum pedi kullanın. Damızlık anne kaz kuluçka için kullanılırsa, i00 ya da öylesine kaz yavrusu, 3 ila 4 dişi kaz ve bir erkek kaz yerleştirilir. Erkek kazlar düşmanlara karşı savunma yapabilir.

Kazlar kabuktan çıktıktan sonra, tüy kuruduğunda yuvadan çıkarılırlar. Genç kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç kazlar yaklaşık 36 saat beslenir; yetişkin kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç kazlar 24 saat boyunca beslenir. Kaz yağlı malzemelerden yasaktır.

Yeşil Taze ve yumuşak yeşil ve yeşil yemleri yıkayıp kesin ve 10 ila 15 gün boyunca ezilmiş pirinçle karıştırın. Gündüz 3-4 kez ve gece 1-2 kez besleyin ve temiz içme suyu sağlayın. 15 gün sonra, tüm yeşil şeyleri besleyebilir ve geceleri kepek, kepek ve az miktarda un tozunu yenileyebilirsiniz.

Ilıman bir iklimde, kabuklar dışarı çıktıktan, ihale otunu yedikten, beslenmeyi azalttıktan ve 10 dakikadan fazla suda yıkanmak için gosling'leri yakındaki bir merada stoklanabilir. 15-20 gün sonra serbestçe başlatılabilir. Fransız kazı Soğuk su alanları, derin su, kanalizasyon ve çamur alanları yerleştirilmemelidir. 40 gün önce, kazlar yağmura dikkat etmeli, geceleri kazıkları önlemeli ve kulübeleri kuru ve temiz tutmak için kulübeleri değiştirmelidir. 60 günlük goslingler esas olarak salınır ve genellikle kepeği ve kepeği beslemez. Sıcaksa, aşırı ısınmayı önlemek için ince bir kum pedi kullanın. Damızlık anne Kaz kuluçka için kullanılırsa, i00 ya da öylesine kaz yavrusu, 3 ila 4 dişi kaz ve bir erkek kaz yerleştirilir. Erkek kazlar düşmanlara karşı savunma yapabilir.

Kuşlar kabuktan çıktıktan sonra, tüy kuruduğunda yuvadan çıkarılırlar. Genç kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç kazlar yaklaşık 36 saat beslenir; yetişkin kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç Kazlar 24 saat boyunca beslenir. Kaz, yağlı şeylerden yasaktır.Yeni ve yumuşak yeşil ve yeşil yemleri yıkayıp kesin ve 10-15 gün boyunca ezilmiş pirinçle karıştırın. Gündüz 3-4 kez ve gece 1-2 kez besleyin ve temiz içme suyu sağlayın. 15 gün sonra, tüm yeşil şeyleri besleyebilir ve geceleri kepek, kepek ve az miktarda un tozunu yenileyebilirsiniz.

Ilıman bir iklimde, kabuklar dışarı çıktıktan, ihale otunu yedikten, beslenmeyi azalttıktan ve 10 dakikadan fazla suda yıkanmak için gosling'leri yakındaki bir merada stoklanabilir. 15-20 gün sonra serbestçe başlatılabilir. Soğuk su alanları, derin su, kanalizasyon ve çamur alanları yerleştirilmemelidir. 40 gün önce, kazlar yağmura dikkat etmeli, geceleri kazıkları önlemeli ve kulübeleri kuru ve temiz tutmak için kulübeleri değiştirmelidir. 60 günlük goslingler esas olarak salınır ve genellikle kepeği ve kepeği beslemez. Sıcaksa, aşırı ısınmayı önlemek için ince bir kum pedi kullanın. Damızlık anne kaz kuluçka için kullanılırsa, da öylesine kaz yavrusu, 3 ila 4 dişi kaz ve bir erkek kaz yerleştirilir. 

Fransız kazı yetiştirme şekli nasıldır?

İlk önce, kaz yavrularını seçin. Sağlam kuşlar, canlı davranış, büyük gözler, hassas tepki, iyi yumurta sarısı kasılması, saç kuruduktan sonra sabit saç standı, güçlü seslendirme ve ayaklar boyun tarafından tutulduğunda hızla büzülür. Büyük göbek ve çarpık kafa ile zayıf civcivler ortadan kaldırılmalıdır.

İkincisi, sıcaklık uygundur. 1-5 gün 25-28 ° C, 6-10 gün 23-26 ° C, 11-20 gün 20-24 ° C ve 21 gün 17-2O ° C'dir.

Üçüncü olarak, dikkatlice besleyin. Düzenli ve düzenli olarak beslenmelidir ve daha az besleme ve% 80 tam ekleme yöntemi kullanılması tavsiye edilir. Civcivler kabuktan çıktıktan 24 saat sonra, su ile beslenmeli ve daha sonra yenmeli, ıslatılmış ezilmiş pirinç ve ipeksi yeşillikler olmalıdır. Yemekten sonraki ilk iki gün 4-5 kez beslendi ve 4-10. günde beslenme sayısı 5-7 kez arttırıldı, diyet konsantreleri% 35 ve sebzeler% 65'ti. 11-20 günlük olduklarında, çoğunlukla yeşildirler. 21 günlük olduktan sonra, tahıl yemine geçin ve günde 4-5 kez besleyin.

Dördüncü, ayrı kuluçka. Her bir kaz yavrusu grubu büyük, orta, küçük veya güçlü ve zayıf olarak ayrılır, bu nedenle tüm grubun tekdüze büyüme ve tekdüze gelişim amacına ulaşmak için makul şekilde gruplara ayrılmalıdır. Her grupta 50-80, kuluçka için küçük kuluçkalar kullanılmalı, gece gündüz gece grup tarafından incelenmelidir ve Fransız kazlarının istiflenmesini ve donmaya, orta sıcağa neden olmasını önlemek için kaz yavruları elle 4-5 kez manipüle edilebilir, Basınç altında fenomen.

5. Doğru zamanda otlatma. Yemeye başladığınızdan beri, sıcaklığı ayarlamak ve su buharı yaymak için her saat kalkmanız gerekir. 7 günlük olduktan sonra, temiz Fransız hewy, Fransız kazı, Kaz civcivi, Fransız kaz civcivi, Fransız g35, Fransız g36, Fransa hewy, Hewy kazı, Avrupa kazı yavrusu, Fransa kazı, Fransız kaz, Fransız kaz yumurtası, Fransız g35 yumurtası, Fransız g36 yumurtası, G35 kaz, G36 kaz ve rüzgarsız havalarda temiz sığ havuzlarda suyu serbest bırakmayı tercih edebilirsiniz Başlangıç ​​zamanı kısadır ve yol kısadır.

6. Hastalıkların önlenmesi ve tedavisi. FIRANSIZ KAZI HASTALIK  direncinde zayıftır, barakalar sık ​​sık temizlenmeli, çim sık sık değiştirilmeli, yemlik haftada bir kez alkali su ile fırçalanmalıdır.

Türkiye kaz üretimi pazarına 4 yıl önce entegre olan bu ırk ile ilgili kısa anlaşılır ve yön verici bazı bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Irk iki kanal olarak Türkiyede bulunmakta yani fransız g35 ve fransız g36 , fransız hewy kazı olarakta bilinmektedir.

Beyaz olan fransız kazları g35 olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak g36 ya göre daha fazla %5 et verimi daha fazla %5 yumurta verimi vermekteler.

G36 fransız kazları cüsse olarak daha büyük gözüksede bunun sebebi aslında tüy katmanlarının fazla olması , yani daha fazla tüylü bir ırk g35 fransız kazına göre Genel olarak kesime erişmeleri türkiye şartlarında 5 ay gibi bir süredir. Türkiyede bir çok üreticide 4 aylık iken yumurta verdiği saptanmıştır.

İlk yıl yumurta verimleri bakım şartlarına ve sezon dengesine göre 25/40 arasıdır. Tüm ırklarda olduğu gibi bu ırklarda yanlış dönemde tüy düzümü dönemine girdiklerinde yumurta veriminde düşüş gözlenmektedir; Anaç olduklarında yumurta verimleri 35/55 arası olduğu gözlenmeiştir, Türkiye Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı yapan firmasıyız Türkiyede kaz üretimi ve pazarının Büyük bir bölümünü kaplamaktadır.

Bu verimli ve verimleri tahmin edilebilinir stabil ırkın , diğer üreticiler tarafından ileriki yıllarda daha fazla terciğ edileceği çok açıktır, her canlı da ve her ırk kaz da olduğu gibi bu kazlarda da doğal seleksiyon uygulayarak üretim yapmak gelecek nesillerin olağan kapasitesinde üremesini sağlayacaktır.

İlk yıl yumurta verimleri bakım şartlarına ve sezon dengesine göre 25/40 arasıdır. Tüm ırklarda olduğu gibi bu ırklarda yanlış dönemde tüy düzümü dönemine girdiklerinde yumurta veriminde düşüş gözlenmektedir; Anaç olduklarında yumurta verimleri 35/55 arası olduğu gözlenmeiştir, Türkiye Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı yapan firmasıyız Türkiyede kaz üretimi ve pazarının Büyük bir bölümünü kaplamaktadır.

Ayrıca genetik bağ koparma işlemide sağlıkle nesiller için hayati öneme sahiptir. Bu sebep ile tüm üreticilere tavsiyemiz bu g35 ve g36 fransız kazlarını karışık bakmalarıdır. Böylelik ile otomatik olarak genetik bağları kopmuş olacaktır.

Biz Fransız kaz üretici olarak bu ırkı beslemek yetiştirmek isteyen tüm besici ve üretici arkadaşlara fransız kazı ile ilgili tüm çalışmalrımızı paylaşmaktayız.

Tecrübelerimizi aktarmak ve doğru aktarmayı elimizden geldğince bu siteden yapmaya devam edeceğiz, Fransız g35 ve fransız g36 kaz civcivi sahiplenmek istiyorsanız yada Fransız g35 ve g36 damızlık sahiplenmek  istiyorsanız bizle irtibata geçmenizde ve bu ırk ile ilgili deneyimlerimizden faydalanmanızda yarar var.

Fransız g35 ve fransız g36 civciv satış şartlarımızda IRK GARANTİSİ , GERİ ALIM GARANTİSİ VE 48 SAAT SİGORTA SUNMAKTAYIZ ayrıca YIL BOYU ÜCRETSİZ TELEFON DESTEK

hatlarımızdan bizlere her sorun yaşadığınızda ulaşabilirsiniz.

Fransız kaz civcivi fiyatımız 55 tl ve yukarıdaki şartlarda satış yapılmaktadır.

Ayrıca Damızlık Fransız kazı satışlarımızıda sürdürmekteyiz.

Üretim yerlerimiz VAN , ELAZIĞ , ANKARA , BURSA.


TÜRKİYE GENELİ HİZMET ALANLARIMIZ


Adana Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Adıyaman Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Afyon Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ağrı Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Aksaray Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Amasya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ankara Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Antalya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ardahan Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Artvin Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Aydın Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Balıkesir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bartın Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Batman Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bayburt Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bilecik Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bingöl Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bitlis Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bolu Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Burdur Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bursa Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Çanakkale Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Çankırı Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Çorum Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Denizli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Diyarbakır Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Düzce Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Edirne Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Elazığ Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Erzincan Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Erzurum Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Eskişehir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Gaziantep Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Giresun Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Gümüşhane Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Hakkari Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Hatay Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Iğdır Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Isparta Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

İstanbul Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

İzmir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kahramanmaraş Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Karabük Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Karaman Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kars Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kastamonu Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kayseri Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kırıkkale Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kırklareli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kırşehir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kilis Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kocaeli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Konya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kütahya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Malatya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Manisa Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Mardin Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Mersin Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Muğla Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Muş Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Nevşehir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Niğde Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ordu Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Osmaniye Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Rize Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Sakarya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Samsun Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Siirt Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Sinop Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Sivas Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Şanlıurfa Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Şırnak Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Tekirdağ Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Tokat Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Trabzon Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Tunceli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Uşak Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Van Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Yalova Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Yozgat Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Zonguldak Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

ARA 0531 366 91 18
WEB TASARIMCI