Kaz Yetiştiriciliği

Kaz işinde kazanç var , fakat ortamınız şartlarınız buna elverişli olmadlır. , evin önünde merasız nadassız patronluk derdinde iseniz , Kaz yetiştiriciliği paranızı alın , bir kutu kolunya alın üstüne dökün daha iyi , en azından hayvanlar da sizde rahat etmiş olursunuz.

Bu işe girmek için her gün telefonlarımızı çaldıran ve bizlere ulaşan girişimcilerin ortak soruları şu '' Kaz yetiştiriciliğinde kazanç nasıl''

Bizde bu yazıda sizlere 1000 adet civciv alarak bu işe girişin nasıl yapılacağı yem masrafı barınak şartları aşı vitamin , diğer yıl için damızlık hesaplamlamalarına doğru şeffaf halde yer vermeye çalışacağız. KAZ YETİŞTİRİCİLİĞİ için İlk olarak bu planda en kötü şartları hesaplayacağız , planı en kötüyü düşünüp yapacağız.

Fakat bazı olmaz ise olmaz kriterler var 1. kriter otlak mera yeşil alan , bu alanlardan trakya bölgesinde 12 ay Ege ve Karadenizde 8 ay , İç anadoluda 5 ay Doğu ve güneydoğu anadoluda 3/4 ay faydalanabilirsiniz , bu faydalanma otlak yaylımında düzgün ot alıştırması ile %70e varan maliyetten kurtaracaktır.

Doğru ot ve mera alıştırması nasıl yapılır biraz ona deyinelim. Kaz Sürüsü birden ota salıp yemi tammen keserseniz , yoğun olarak açlığa bağlı bazı hastalıklar ile karşılaşırsınız. Yapmanız gereken şu ki Otlatacağınız alanda kazlar için içme suyu bulundurun ve ota salım ve yemden kesmeyi 15 günlük bir periyoda yayın. Örneğin başlangıç kapalı alan günlük yem tekitimini 250 gr kuru yem olarak ele alacaksak ve bu oranı günlük 50 grama düşüreceksek , geçiş gününü hesaplayalım

250 gr olan yemi 50 grama düşürürsek arada kalan 200 gr yemi 15 güne bölücez , ortalama günlük 15 gr düşer. yani her gün 15 gram azaltarak , her KAZ için yem tekitimini 50 grama getirene kadar peyder pey bu orana ineceğiz. tabi bu esnada  bol bol salım yapıcaz.Salım haricinde öğlen ve sıcak vakitlerde gölgelikler temin etmeli yada öğle saatlerinde hayvanları barınaklara almak gerekli. Bunun haricinde Nadas faydalanması , yani arpa ve buğday ekili olan tarlalar , ortalama olarak temmuz ilk haftası tüm türkiyede biçilmiş olurlar.

Ve biçilen tarlalar 3 ay bazı yerlerde 4 ay sürülmeden bekletilir. İşte bu durumda kazlarınızı bu biçilmiş arpa buğday tarlalarında 3/4 ay gram yem vermeden büyütebilirsiniz. Kaz Yetiştiriciliği bir çok il de denemesi yapıldı ve müthiş sürü ortalaması ağırlıklara ulaşıldı. Burda da dikkat edilmesi gerekenler şunlar , 1 aydan küçük hayvanlar bu tarlalar için uygun değil , ve sıcağın bol olduğu dönem olduğu için sabah serin ve akşam serin saatlerde tarlaya yani nadasa salım ve yanlarında

içme su bulundurma. Bu yöntemle onlarca besi çiftliği civcivleri bizden mayıs sonu gibi alıp temmuz başında 40 günlük olan civcivleri bu nadasta 3/4 ay bakıp

nerede ise kaz başına 10 tl bakım maliyeti ile bize geri sattılar , aldığımız sürülerde fransız g35 kazında sürü ortalaması 5.5 ile 7 kg canlı ağırlık olarak değişti.

1000 civcivi dediğim tairhte alırsanız ve yukarıda bahsettiğim yaylım ve nadas imkanlarınız güzel ise bir kazı kasım 15 kasım 30 aylarına 15/20 tl gibi bir rakama kesimlik hale yani canlı 6 kg civarlarına getirebiliyorsunuz. Hesaplamamız'da 20 binliranız gitti ve kesim zamanı geldi.

Hayvanlarınızda %5lik kayıbı göz önünde bulunduralım. 950 yetişkin kazınız oldu. İçlerinden 150 dişi 75 erkek kazı kendinize damızlık adayı olarak bırakacaksınız.

Her yıl civciv için dışarıya nakit kaybını önlemek için , böylelikle kendi civcivinizi kendiniz üreteceksiniz. Geriye kalan hayvan sayınız 725 oldu

yani 725 adet hayvanı canlı ağırlık olarak satacaksınız. 725x6kg=  4.350 kg canlı ağırlık yapar. 4.350x23tl= Yaklaşık olarak 100.000 tl bir ücret karşılığı kazlarınızı rahatlık ile satabilirsiniz. Şimdi hesabın başına dönelim civciv almak için 50 binlira verdiniz + 20 binlira yem maliyeti hesapladık. damızlık ayrımı yaptınız ve kendinize 225 hayvan bıraktınız ve cebinizde 100 binlira var. Damızlık hayvanlarınız için kuluçka ve yumurta hesaplaması yapmalısınız , haftalık tahmini çıkım sayısına göre ortalama 20 binlira makina masrafınız tutacaktır. Birde bu 225 hayvana günlük 200 gr dam kaba yem hesaplaması yaparsak 45 kg Günlük kaba yem yerler buda ayda 1.350 kg olur , yıllık hesaplar isek 16.2 ton kaba yem yapar. zamanında ve yerinde alacağınız yemin ton fiyatını 1.3 dan hesaplarsak kaba yem tutarı = 21 binlira gibi bir tutar çıkar , buna aşı + vitamin + bilinmeyen masrafları da eklersek 23 binlira eder. 23 bin kaba yem+20 bin makina toplam 43 bin yapar.

Elinizde daha 57 binlira paranız var.  Artık damızlıklarınız hazır makinanız hazır , damızlıkların yiyeceği kaba yem hazır , aşıları vitaminleri hazır birde kendinize ufak bir civcivhane yaparsanız , yıl boyu harcayacağınız parada cebinizde . artık önümüzdeki sezonu bekler vaziyettesiniz.

Artık sezon geldiğinde ister yumurta satın ister civciv ister kendi çıkardığınız civcivleri besi için aynı yöntem ile devir daim besiye girin.

Kaz işinde kazanç var , fakat ortamınız şartlarınız buna elverişli olmadlır. , evin önünde merasız nadassız patronluk derdinde iseniz , paranızı alın , bir kutu kolunya alın üstüne dökün daha iyi , en azından hayvanlar da sizde rahat etmiş olursunuz.

Bakın hayvancılık işin de Kazdan daha iyi kazanç bırakacak bir iş yok , küçük başta canlı bir anaç size yıllık en fazla 100 kg ete dönüşen yavru verir. kazda ise bu oran 250 kilograma yakındır. Küçük baş baskül 20/21 iken kazda bu oran 23/25 tl dir.

Kaz besiciliği ile ilgili doğru rasyon ile kapalı alan beside olabilir fakat , kuru ot slaj küspe gibi ürünlere kolay ulaşabilir , ve çöp diye isimlendirilen

Ay çekirdeği altlığı mısır koçanı tozu vs gibi ürünlere ulaşabilir olmak ve doğru bir rasyon ayarlamak gerekli.

Unutmayın ki Kaz kuru ot saman yonca mısır otu hatta göl kenarlarında ki saz otunun hem yaşını hem kurusunu tüketebilir. önemli olan elinizde bulunan yada bulunacak olan yem malzemesine kazı önceden alıştırmak önemli.

Diğer önemli konu ise potansiyel ticaret alanı , bu başlık altında ise kaz yetiştiriciliğinin bazı problemlerinden bahsedeceğim. Şimdi bu işe giren herkez ortam ve şartlarını belirleyerek girme yerine , başkalarının hayalleri yada ulaştığı potansiyeli amaç edinerek işe girmekte.

Örneğin otlak araziniz bol ve toprağı canlı bir iklim ve coğrafyada iseniz , nadas faydalanma oranınız yüksek yetiştiricilik yapacağınız yerde bol bol arpa buğday

ekimi yapılmış ise , sizin bu sektörün besicilik alanında yer almanız gerekir , bu sizin için daha karlı olacaktır. Ekipman masrafı makine masrafı tecrübesizlik

hastalık , civciv kafesleri , yumurta az alma derdi gibi onlarca sıralayacağım bir çok risk alanından otomatikmen bertaraf olmuş oluyorsunuz.

Alın civcivi 20 günlük yapın , salın otlak ve nadasa , tüm gücünüzü bol bol yaylıma harcayın , inanın üreten kişiden daha fazla para kazanırsınız.

Kaz nasıl yetiştirilir?

1. Kaz yağlı şeylerden yasaklanmıştır Taze ve hassas yeşil ve yeşil yemi yıkayıp kesin ve 10-15 gün ezilmiş pirinçle karıştırın.

2. Gündüz 3-4 kez ve gece 1-2 kez besleyin ve temiz içme suyu sağlayın.

3. 15 gün sonra, tüm yeşil malzemeleri besleyebilir ve akşam kepek, kepek ve az miktarda un gibi ince malzemeleri tamamlayabilirsiniz.

4. Ilıman bir iklimde, kabuklar dışarı çıktıktan 3 ila 5 gün sonra yakındaki bir merada stoklanabilir, ihale otu yiyebilir, beslenmeyi azaltabilir ve güneşin 10'dan fazla alabileceği suda yıkanmak için kaz yavrularını çıkarabilirsiniz. Dakika, 15-20 gün sonra, özgürce gitmesine izin verebilirsiniz.

5. Soğuk su alanları, derin su, durgun su hendekleri ve çamur alanları serbest bırakılmaya uygun değildir.

6, 40 gün önce, Kaz yavruları yağmurdan sakının, geceleri kazıkları önleyin ve kulübeyi kuru ve temiz tutmak için kulübeleri değiştirin.

7, 60 günlük goslings, özellikle serbest bırakmak, genellikle artık kepek, kepek beslemek. Sıcaksa, aşırı ısınmayı önlemek için ince bir kum pedi kullanın. Damızlık anne kaz kuluçka için kullanılırsa, i00 ya da öylesine kaz yavrusu, 3 ila 4 dişi kaz ve bir erkek kaz yerleştirilir. Erkek kazlar düşmanlara karşı savunma yapabilir.

Kazlar kabuktan çıktıktan sonra, tüy kuruduğunda yuvadan çıkarılırlar. Genç kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç kazlar yaklaşık 36 saat beslenir; yetişkin kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç kazlar 24 saat boyunca beslenir. Kaz yağlı malzemelerden yasaktır.

Yeşil Taze ve yumuşak yeşil ve yeşil yemleri yıkayıp kesin ve 10 ila 15 gün boyunca ezilmiş pirinçle karıştırın. Gündüz 3-4 kez ve gece 1-2 kez besleyin ve temiz içme suyu sağlayın. 15 gün sonra, tüm yeşil şeyleri besleyebilir ve geceleri kepek, kepek ve az miktarda un tozunu yenileyebilirsiniz.

Ilıman bir iklimde, kabuklar dışarı çıktıktan, ihale otunu yedikten, beslenmeyi azalttıktan ve 10 dakikadan fazla suda yıkanmak için gosling'leri yakındaki bir merada stoklanabilir. 15-20 gün sonra serbestçe başlatılabilir. Fransız kazı Soğuk su alanları, derin su, kanalizasyon ve çamur alanları yerleştirilmemelidir. 40 gün önce, kazlar yağmura dikkat etmeli, geceleri kazıkları önlemeli ve kulübeleri kuru ve temiz tutmak için kulübeleri değiştirmelidir. 60 günlük goslingler esas olarak salınır ve genellikle kepeği ve kepeği beslemez. Sıcaksa, aşırı ısınmayı önlemek için ince bir kum pedi kullanın. Damızlık anne Kaz kuluçka için kullanılırsa, i00 ya da öylesine kaz yavrusu, 3 ila 4 dişi kaz ve bir erkek kaz yerleştirilir. Erkek kazlar düşmanlara karşı savunma yapabilir.

Kuşlar kabuktan çıktıktan sonra, tüy kuruduğunda yuvadan çıkarılırlar. Genç kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç kazlar yaklaşık 36 saat beslenir; yetişkin kazlar tarafından yumurtlanan yumurtalardan çıkan genç Kazlar 24 saat boyunca beslenir. Kaz, yağlı şeylerden yasaktır.Yeni ve yumuşak yeşil ve yeşil yemleri yıkayıp kesin ve 10-15 gün boyunca ezilmiş pirinçle karıştırın. Gündüz 3-4 kez ve gece 1-2 kez besleyin ve temiz içme suyu sağlayın. 15 gün sonra, tüm yeşil şeyleri besleyebilir ve geceleri kepek, kepek ve az miktarda un tozunu yenileyebilirsiniz.

Ilıman bir iklimde, kabuklar dışarı çıktıktan, ihale otunu yedikten, beslenmeyi azalttıktan ve 10 dakikadan fazla suda yıkanmak için gosling'leri yakındaki bir merada stoklanabilir. 15-20 gün sonra serbestçe başlatılabilir. Soğuk su alanları, derin su, kanalizasyon ve çamur alanları yerleştirilmemelidir. 40 gün önce, kazlar yağmura dikkat etmeli, geceleri kazıkları önlemeli ve kulübeleri kuru ve temiz tutmak için kulübeleri değiştirmelidir. 60 günlük goslingler esas olarak salınır ve genellikle kepeği ve kepeği beslemez. Sıcaksa, aşırı ısınmayı önlemek için ince bir kum pedi kullanın. Damızlık anne kaz kuluçka için kullanılırsa, da öylesine kaz yavrusu, 3 ila 4 dişi kaz ve bir erkek kaz yerleştirilir. 

Fransız kazı yetiştirme şekli nasıldır?

İlk önce, kaz yavrularını seçin. Sağlam kuşlar, canlı davranış, büyük gözler, hassas tepki, iyi yumurta sarısı kasılması, saç kuruduktan sonra sabit saç standı, güçlü seslendirme ve ayaklar boyun tarafından tutulduğunda hızla büzülür. Büyük göbek ve çarpık kafa ile zayıf civcivler ortadan kaldırılmalıdır.

İkincisi, sıcaklık uygundur. 1-5 gün 25-28 ° C, 6-10 gün 23-26 ° C, 11-20 gün 20-24 ° C ve 21 gün 17-2O ° C'dir.

Üçüncü olarak, dikkatlice besleyin. Düzenli ve düzenli olarak beslenmelidir ve daha az besleme ve% 80 tam ekleme yöntemi kullanılması tavsiye edilir. Civcivler kabuktan çıktıktan 24 saat sonra, su ile beslenmeli ve daha sonra yenmeli, ıslatılmış ezilmiş pirinç ve ipeksi yeşillikler olmalıdır. Yemekten sonraki ilk iki gün 4-5 kez beslendi ve 4-10. günde beslenme sayısı 5-7 kez arttırıldı, diyet konsantreleri% 35 ve sebzeler% 65'ti. 11-20 günlük olduklarında, çoğunlukla yeşildirler. 21 günlük olduktan sonra, tahıl yemine geçin ve günde 4-5 kez besleyin.

Dördüncü, ayrı kuluçka. Her bir kaz yavrusu grubu büyük, orta, küçük veya güçlü ve zayıf olarak ayrılır, bu nedenle tüm grubun tekdüze büyüme ve tekdüze gelişim amacına ulaşmak için makul şekilde gruplara ayrılmalıdır. Her grupta 50-80, kuluçka için küçük kuluçkalar kullanılmalı, gece gündüz gece grup tarafından incelenmelidir ve Fransız kazlarının istiflenmesini ve donmaya, orta sıcağa neden olmasını önlemek için kaz yavruları elle 4-5 kez manipüle edilebilir, Basınç altında fenomen.

5. Doğru zamanda otlatma. Yemeye başladığınızdan beri, sıcaklığı ayarlamak ve su buharı yaymak için her saat kalkmanız gerekir. 7 günlük olduktan sonra, temiz Fransız hewy, Fransız kazı, Kaz civcivi, Fransız kaz civcivi, Fransız g35, Fransız g36, Fransa hewy, Hewy kazı, Avrupa kazı yavrusu, Fransa kazı, Fransız kaz, Fransız kaz yumurtası, Fransız g35 yumurtası, Fransız g36 yumurtası, G35 kaz, G36 kaz ve rüzgarsız havalarda temiz sığ havuzlarda suyu serbest bırakmayı tercih edebilirsiniz Başlangıç ​​zamanı kısadır ve yol kısadır.

6. Hastalıkların önlenmesi ve tedavisi. FIRANSIZ KAZI HASTALIK  direncinde zayıftır, barakalar sık ​​sık temizlenmeli, çim sık sık değiştirilmeli, yemlik haftada bir kez alkali su ile fırçalanmalıdır.

Türkiye kaz üretimi pazarına 4 yıl önce entegre olan bu ırk ile ilgili kısa anlaşılır ve yön verici bazı bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Irk iki kanal olarak Türkiyede bulunmakta yani fransız g35 ve fransız g36 , fransız hewy kazı olarakta bilinmektedir.

Beyaz olan fransız kazları g35 olarak adlandırılmaktadır. Genel olarak g36 ya göre daha fazla %5 et verimi daha fazla %5 yumurta verimi vermekteler.

G36 fransız kazları cüsse olarak daha büyük gözüksede bunun sebebi aslında tüy katmanlarının fazla olması , yani daha fazla tüylü bir ırk g35 fransız kazına göre Genel olarak kesime erişmeleri türkiye şartlarında 5 ay gibi bir süredir. Türkiyede bir çok üreticide 4 aylık iken yumurta verdiği saptanmıştır.

İlk yıl yumurta verimleri bakım şartlarına ve sezon dengesine göre 25/40 arasıdır. Tüm ırklarda olduğu gibi bu ırklarda yanlış dönemde tüy düzümü dönemine girdiklerinde yumurta veriminde düşüş gözlenmektedir; Anaç olduklarında yumurta verimleri 35/55 arası olduğu gözlenmeiştir, Türkiye Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı yapan firmasıyız Türkiyede kaz üretimi ve pazarının Büyük bir bölümünü kaplamaktadır.

Bu verimli ve verimleri tahmin edilebilinir stabil ırkın , diğer üreticiler tarafından ileriki yıllarda daha fazla terciğ edileceği çok açıktır, her canlı da ve her ırk kaz da olduğu gibi bu kazlarda da doğal seleksiyon uygulayarak üretim yapmak gelecek nesillerin olağan kapasitesinde üremesini sağlayacaktır.

İlk yıl yumurta verimleri bakım şartlarına ve sezon dengesine göre 25/40 arasıdır. Tüm ırklarda olduğu gibi bu ırklarda yanlış dönemde tüy düzümü dönemine girdiklerinde yumurta veriminde düşüş gözlenmektedir; Anaç olduklarında yumurta verimleri 35/55 arası olduğu gözlenmeiştir, Türkiye Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı yapan firmasıyız Türkiyede kaz üretimi ve pazarının Büyük bir bölümünü kaplamaktadır.

Ayrıca genetik bağ koparma işlemide sağlıkle nesiller için hayati öneme sahiptir. Bu sebep ile tüm üreticilere tavsiyemiz bu g35 ve g36 fransız kazlarını karışık bakmalarıdır. Böylelik ile otomatik olarak genetik bağları kopmuş olacaktır.

Biz Fransız kaz üretici olarak bu ırkı beslemek yetiştirmek isteyen tüm besici ve üretici arkadaşlara fransız kazı ile ilgili tüm çalışmalrımızı paylaşmaktayız.

Tecrübelerimizi aktarmak ve doğru aktarmayı elimizden geldğince bu siteden yapmaya devam edeceğiz, Fransız g35 ve fransız g36 kaz civcivi sahiplenmek istiyorsanız yada Fransız g35 ve g36 damızlık sahiplenmek  istiyorsanız bizle irtibata geçmenizde ve bu ırk ile ilgili deneyimlerimizden faydalanmanızda yarar var.

Fransız g35 ve fransız g36 civciv satış şartlarımızda IRK GARANTİSİ , GERİ ALIM GARANTİSİ VE 48 SAAT SİGORTA SUNMAKTAYIZ ayrıca YIL BOYU ÜCRETSİZ TELEFON DESTEK

hatlarımızdan bizlere her sorun yaşadığınızda ulaşabilirsiniz.

Fransız kaz civcivi fiyatımız 55 tl ve yukarıdaki şartlarda satış yapılmaktadır.

Ayrıca Damızlık Fransız kazı satışlarımızıda sürdürmekteyiz.

Üretim yerlerimiz VAN , ELAZIĞ , ANKARA , BURSA.


TÜRKİYE GENELİ HİZMET ALANLARIMIZ


Adana Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Adıyaman Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Afyon Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ağrı Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Aksaray Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Amasya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ankara Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Antalya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ardahan Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Artvin Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Aydın Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Balıkesir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bartın Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Batman Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bayburt Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bilecik Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bingöl Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bitlis Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bolu Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Burdur Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Bursa Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Çanakkale Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Çankırı Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Çorum Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Denizli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Diyarbakır Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Düzce Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Edirne Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Elazığ Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Erzincan Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Erzurum Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Eskişehir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Gaziantep Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Giresun Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Gümüşhane Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Hakkari Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Hatay Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Iğdır Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Isparta Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

İstanbul Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

İzmir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kahramanmaraş Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Karabük Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Karaman Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kars Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kastamonu Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kayseri Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kırıkkale Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kırklareli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kırşehir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kilis Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kocaeli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Konya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Kütahya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Malatya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Manisa Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Mardin Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Mersin Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Muğla Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Muş Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Nevşehir Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Niğde Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Ordu Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Osmaniye Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Rize Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Sakarya Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Samsun Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Siirt Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Sinop Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Sivas Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Şanlıurfa Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Şırnak Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Tekirdağ Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Tokat Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Trabzon Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Tunceli Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Uşak Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Van Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Yalova Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Yozgat Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

Zonguldak Fransız G35 G36 Kazı Civcivi Yumurtası Satışı

ARA 0531 366 91 18
WEB TASARIMCI